Málaga

Málaga da diğer tüm Endülüs şehirleri gibi tarihi ve doğal güzellikleriyle ünlüdür. Alcazaba Kalesi, Larios Caddesi, Málaga Katedrali, Gibralfaro Kalesi ve Plaza de Toros de la Malagueta, il merkezindeki en popüler turistik yerler arasındadır. 

İl merkezinden batıya doğru gidildikçe sahil şeridi daha çok VIP turizm profiline hitap eden bir hal alır. Özellikle Marbella ve çevresi, İspanya sahillerinin en lüks konaklama ve eğlence seçeneklerini sunan bölgeleri arasındadır.   ​  

Málaga Uluslararası Havaalanı, bu yoğun turizm potansiyelinin hem nedeni hem de sonucu sayılabilir. 

Burası İspanya’daki önemli havalimanlarından biridir ve sadece Málaga’yı değil, yılda yaklaşık 20 milyon yolcuya hizmet vererek aynı zamanda çevre bölgeleri de dünyaya bağlar. Türk Hava Yolları yıl boyunca her gün en az bir Málaga – İstanbul uçuşu düzenlemektedir. 

Málaga, kültür ve sanat açısından da zengin bir yelpazeye sahiptir. Yıl boyunca açık sergi ve sanatsal etkinlikler, dünya çapında tiyatro ve canlı performanslar, Feria de Agosto, Semana Santa, Malaga Film Festivali, Flamenko Bienali ve daha sayısız kutlama ve etkinlik sayesinde, 365 gün keyifli bir plan yapmak  mümkündür. Ünlü sanatçı Picasso’nun da Málaga doğumlu olduğunu söylemeden geçmeyelim. 

Tahmin edebileceğiniz gibi, tüm bu özellikler Avrupa’nın ve İspanya’nın diğer popüler şehirlerine göre daha sıcak bir iklim ve daha uygun yaşam maliyetleri ile birleşince, Málaga yeni nesil profesyonellerin de ilgi odağı haline gelmiş durumda. 

Webhelp gibi çağrı merkezleri, Impact Hub gibi “incubator”ler ve ortak çalışma alanları, sürdürülebilir doğa turizmi, lüks eko-köy ve spiritüel turizm merkezleri gibi birçok yenilikçi proje hem şehir merkezine hem de kırsal kesime yeni bir soluk getirirken yatırımcılar için bölgeyi hala bir cazibe merkezi olarak tutmaya devam ediyor. 

Create a website or blog at WordPress.com