İspanya’da Golden Visa – Yatırımcı Vizesi Nedir?

Published by

on

Golden visa son yıllarda İspanya’nın en popüler oturum izinlerinden biri haline geldi ve bunun bir çok geçerli nedeni var. Başvuru süreci diğer izinlere göre daha basit ve hızlı, bir çok vizeye göre daha uzun süre geçerli ve üstelik tüm aile için başvurmak mümkün.

Bir başka önemli fark da yenileyebilmek için izin süresünce İspanya’yı yılda yalnızca bir kez ziyaret etmenizin yeterli olması. Tek yapmanız gereken ülkeye yatırım yapmak. Bu yüzden Yatırımcı Vizesi olarak da biliniyor.

Bu yazıda, İspanya’da Golden Visa almak için ihtiyacınız olan tüm yasal bilgileri bulacaksınız. Yalnızca avantajlarını, gerekliliklerini ve prosedürünü adım adım açıklamakla kalmayacağız, aynı zamanda sizi en son değişiklikler ve yatırımcı olarak karşı karşıya kalacağınız vergi yükümlülükleri konusunda da bilgilendireceğiz.

İspanya’da Golden Visa nedir?

Golden Visa – Yatırımcı Vizesi programı, İspanya’da önemli bir yatırım yapmak isteyen Avrupa Birliği dışından gelen tüm vatandaşlar için, ülkeye taşınmak ve/veya serbest giriş çıkış yapabilmek için oluşturulmuş özel bir oturum izni türüdür.

Bu oturum izni, İspanya’da başlangıçta 3 yıl yaşamanıza ve çalışmanıza izin verir ve sonrasında orijinal yatırımınızı sürdürdüğünüz sürece  5 yıl daha yenilenebilir.

Diğer Avrupa ülkelerinde olduğu gibi, bu önemli yatırım genellikle emlaktır, ancak bu hakkı elde etmenizi sağlayacak başka yatırım seçenekleri de vardır. İspanya örneğinde, bu makalenin ilerleyen bölümlerinde göreceğimiz 3 alternatif var.

Yatırım amaçlı ikamet ile kişi Avrupa Birliği  Schengen Bölgesi içinde özgürce seyahat edebilir, 90 güne kadar dilediği ülkede rahatça kalabilir.

Yasal düzenleme

Yatırımcılar için oturum iznini düzenleyen özel yasadan bahsetmek önemlidir.

Neden?

Çünkü bu durumda, Genel Göç Yasası’ndan  değil, Girişimciler Yasası 14/2003’ten bahsediyoruz.

Ve bunun çok önemli sonuçları var.

Çünkü bu iki yasa arasındaki fark, başvuru sürecini, sağlamanız gereken koşulları ve nihayetinde gelecekteki yenilemeleri nasıl yapacağınızı büyük ölçüde etkiler.

Örneğin, Genel Göç Yasası kapsamındaki herhangi bir iznin aksine, yatırımcı vizeniz için doğrudan İspanya’dan başvurabilirsiniz.

En önemli avantajı ise başvurunuzu inceleyip değerlendirecek olan kurumun Göçmenlik Ofisi (bir nevi Yabancılar Şube) olmamasıdır.

Başvurunuzu hangi kurum inceler?

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Golden Visa Girişimciler Yasası kapsamında çalışır. Bu yasa, ülkeye yetenek ve yatırım çekmek amacıyla 2013 yılında oluşturulan farklı oturum izinlerini içermektedir.

Bunların arasında yatırımcı vizesi dışında Girişimci (Start-Up) Vizesi, İşletme İçi Transfer Vizesi ve Yüksek Nitelikli Çalışan Vizesi gibi başkaları da bulunuyor.

Yetenekleri ve yabancı yatırımı ulusal topraklara çekmek amacıyla, İspanyol hükümeti bu başvuranların her birine çok daha kolay ve hızlı bir yasal süreç sunmaya başladı. Bu kolaylığı uygulayabilmek için de her dosyayı çok daha hızlı yönetebilen yeni bir kurum oluşturdu.

Bu nedenle, dosyaları işleme koyan yerel göçmenlik ofisi yerine, yatırımcı vizesi başvurunuz UGE (Büyük Şirketler Birimi) tarafından işleme alınır. Birim fiziksel olarak Madrid’dedir, ancak başvurular tamamen çevrimiçi olarak yapılabilir.

İspanya’da yatırımcı vizesi almak ne kadar kolay?

İspanya’da Golden Visa almak çok basit ve sorunsuz bir süreçtir.

Avrupalı ​​olmayanlar için İspanya oturum izinlerinin çoğu uzun ve karmaşık prosedürlere sahip. Üstelik onlarca evrak ve koşul sağlandıktan sonra bile tahammülü zorlaycak kadar yavaş çalışabilen bir bürokrasi sistemi var.

Bu nedenle, tüm hızı ve konforu ile golden visa, işleri çok daha kolaylaştırdığı için büyük bir popülerlik kazanmıştır.

İspanya’nın yanı sıra diğer Avrupa ülkeleri de bu seçeneği sunuyor.

Neye yatırım yapmak istediğinize, yatırımınızın miktarına ve koşullara bağlı olarak, diğer ülkeleri de değerlendirebilirsiniz. İspanya emlak piyasasını ve İspanya’nın yaşam tarzı açısından sunduğu her şeyi hesaba katarsak, İspanyol yatırımcı izni bizce şüphesiz en iyi seçeneğiniz olacaktır.

Bir yabancının İspanya’da yatırım yapması için neye ihtiyacı var?

İspanya’da yatırım yapmak için, bir yabancının öncelikle ikamet etmeyenler için bir NIE’ye (yabancı kimlik numarası) ihtiyacı olacaktır. Tüm yabancıların ülkede herhangi bir yasal işlem veya ekonomik işlem yapabilmesi için bir NIE alması gerekir. Bu nedenle, yatırım yapacaksanız veya bir mülk satın alacaksanız, öncelikle bu kimlik numarasına başvurmalısınız.

Bu numaraya İspanya’ya gelmenize gerek kalmadan, kendi ülkenizden başvurabilirsiniz.

NIE’nin yalnızca sizi tanımlayan bir sayı olduğunu unutmayın. Ülkede yabancı olarak yaşamanıza ve çalışmanıza izin veren ikamet kartı olan TIE’den (yabancı kimlik kartı) farklıdır.

İspanya’da altın vize başvurusu için koşullar nelerdir?

Oturum izni almak için doğrudan ve karmaşık olmayan bir süreç arıyorsanız, bu vizenin sizin için en iyi seçenek olabileceğini zaten anladınız. Peki ama gerçekte kim başvurabilir?

İspanya’da altın vizeye başvurmak için göz önünde bulundurmanız gereken ilk şart, Avrupa Birliği vatandaşı olmamanızdır. Sağlamanız gereken diğer koşullar ise şunlardır:

 • 18 yaşını doldurmuş olmak
 • Hem İspanya’da hem de son 5 yılda ikamet ettiğiniz başka bir ülkede sabıka kaydınının bulunmaması
 • İspanya’da geçerli kapsamlı özel sağlık sigortasının bulunması
 • Kendini ve eğer varsa kendisiyle birlikte gelecek olan aile bireylerini desteklemek için yeterli mali güce sahip olmak
 • İspanya’da en az 500.000€ değerinde gayrımenkul yatırımı yapmış olduğunu kanıtlamak. (Bunun dışında en az 1 milyon Euro ve 2 milyon Euro gerektiren iki yatırım seçeneği daha var. Aşağıda onları da anlatacağız.)

Golden Visa avantajları

İspanyol yatırımcı izni şüphesiz maddi gücü olan yabancılar için harika bir fırsat.

Aşağıda, İspanya’daki yatırımcı vizesinin temel faydalarını özetledik:

 • Sadece burada yaşamanıza değil, aynı zamanda çalışmanıza da izin verir. Kendi şirketinizi kurabileceğiniz veya bir şirkette çalışabileceğiniz bir çalışma izni almanın alternatif bir yoludur.
 • Ülkede 3 yıl süreyle yaşama ve çalışma izni verir. Diğer izinlerin hemen hepsi 1 yıldır.
 • Golden Visa, başvuru sahibinin ülkeye yalnızca yılda bir kez seyahat etmesini gerektirir. Bu, İspanya’da vergi mukimi olmak zorunda olmayacağınız ve vergi tasarrufu yapabileceğiniz anlamına gelir.
 • Aynı zamanda Schengen bölgesi içinde tam bir hareket özgürlüğü sağlar; yani, Avrupa Birliği ülkelerinin çoğunda seyahat etmenize izin verecektir.
 • Ailenizi yanınızda İspanya’ya kolayca getirebilirsiniz. Ana yatırımcı olarak, ortak başvuru ile eşinizin veya çocuklarınızın ikametine başvurabilirsiniz. Bu, İspanya’da yaşamaya başlamak isteyen aileler için mükemmel bir seçenektir. Çocukların  21 yaşın altında olmaları, okuyor olmaları veya finansal olarak size bağımlı olmaları gerektiğini unutmayın.
 • Altın vizeye başvurmak için başvuru sahibinin bunu fiziksel olarak İspanya’da yapması gerekli değildir. Sizin için ilgili belgeleri hazırlaması için bir temsilci atamak mümkündür.

Oturum izni almak için İspanya’da ne kadar para yatırmanız gerekiyor?

Daha önce belirttiğimiz gibi, İspanya’da altın vize almak için her biri farklı minimumlara sahip farklı yatırım seçenekleri mevcut. Bu nedenle, neye yatırım yapmaya karar verdiğinize bağlı olarak, yatırım gereksinimi 500.000 €, 1 milyon € veya 2 milyon € olacaktır.

Bu vizeye başvurmak için aşağıdaki yollardan birini seçebilirsiniz:

 • 500.000 €’dan fazla bir mülk (gayrimenkul) satın almak.
 • Bir İspanyol şirketinden 1 mılyon Euro değerinde hisse satın almak veya bir İspanyol kuruluşunda 1 milyon Euro  üzerinde banka mevduatına sahip olmak.
 • En az 2 milyon Euro değerinde İspanyol kamu borcuna yatırım yapmak.
 • İspanya topraklarında geliştirilecek yenilikçi bir iş projesine yatırım yapmak. Bu yol için temel gereklilikler, projenin istihdam yaratması, ülkenin bilimsel/teknolojik ilerlemesini artırması veya minimum sosyoekonomik etkiyle sonuçlanmasıdır.

Ancak yatırımınız, yüzleşmeniz gereken tek maliyet olmayacaktır. Yaptığımız hemen her şeyde vergiler de her zaman mevcuttur, ve bir mülk satın almak da buna  istisna değildir.

Yatırımcı izninizi almak için bir mülk satın alırken ödeyeceğiniz vergiler

Yatırımınızı planlarken şu yaygın hatadan kaçınmalısınız:

Pek çok yabancı, altın vizelerini alma sürecinin tamamı boyunca karşılaşacakları tek harcama kalemi olarak yalnızca yatırım maliyetini dikkate alır.

Ne yazık ki gerçekler farklı.

Bir mülk satın almanın, dikkate alınması gereken ek maliyetleri vardır.

Ödemeniz gereken vergi miktarının tam olarak belirlenmesi, vergi mukimi olup olmadığınıza bağlı olacaktır. Ama temel olarak, ödemeniz gerekecek vergi kalemleri şunlardır:

 • KDV (Katma Değer Vergisi)
 • Belgelenmiş yasal işlemler vergisi
 • Binanın ikinci el olması durumunda emlak devir vergisi

Golden Visa Vergi Yükümlülükleri yazımızda herhangi bir yabancının mülk satın aldıktan sonra ödemesi düzenli olarak gereken tüm vergileri ayrıntılı olarak anlattık.

Değeri 500.000€’nun altında olan birkaç mülk satın alabilir miyim?

Evet! Aslında, birçok yabancının yaptığı da budur. Göz önünde bulundurmanız gereken tek şey, satın aldığınız tüm varlıklar dahil olmak üzere toplam yatırımın toplamının (en az) 500.000 € olması gerektiğidir.

Örneğin, 450.000 € değerinde bir mülk satın alabilir ve onu bir park yeri veya 50.000 € değerinde başka bir tesisle tamamlayabilirsiniz.

Toplamı vurduğunuz için bu durumda yine de yatırımcı vizesine başvurabilirsiniz.

Spain Experts olarak, kişisel koşullarınıza ve planlarınıza uygun olarak size özel yatırım danışmanlığı hizmeti sağlıyoruz. Daha fazla bilgi almak için bize yazabilirsiniz.

Nakit olarak 500.000€ yatırmak yerine finansman kullanabilir miyim?

Hayır. Asgari yatırım maliyeti için finansman ya da kredi kullanamazsınız. Cebinizden en az 500.000€ kullanmanız gerekecek.

Ancak kalan kısım için kredi veya benzeri bir yol kullanabilirsiniz.

Örneğin, satın almayı düşündüğünüz mülkün maliyetinin 1.000.000€ olduğunu varsayalım. Bu durumda altın vizeyi almak için 500.000€ yatırım yapmanız gerekecektir. Ancak kalan 500.000€ için kredi talep edebilir ve kullanabilirsiniz.

Uzun zaman önce satın aldığım bir mülk aracılığıyla altın vizeye başvurabilir miyim?

Evet, mülkü bir süre önce satın almış olsanız bile altın vizeye başvurabilirsiniz. Dikkate alınması gereken tek şart, mülkün bu yatırım vizesini düzenleyen yasanın yürürlüğe girdiği yıl olan 2014’ten sonra satın alınmış olması gerektiğidir.

Altın vize başvurusu için gerekenler

Yatırım yoluyla oturum almanın temel şartlarından biri, ilgili belgeler aracılığıyla yatırımın yapıldığını kanıtlamaktır.

Hangi belgeler bunu kanıtlar?

Mevcut 4 yatırım seçeceği arasından seçtiğiniz yola göre bu soruya cevap verelim:

Gayrimenkul yatırımı yoluyla: Mülkün satın alındığını Tapu Tescili ödeme dekontları aracılığıyla kanıtlayabilirsiniz. Bu, mülkün kime ait olduğunu, sahip oldukları mülkiyet yüzdesini ve satış fiyatını gösterir. UGE, bu sertifika aracılığıyla, yatırımın bu vizeyi almak için gereken minimum seviyeye ulaşıp ulaşmadığını ve ödemek için bir ipotek başvurusunda bulunup bulunmadığınızı değerlendirecektir.

İspanyol hisselerine yatırım yaparak: İştiraklerde Ekonomi Bakanlığı Yatırım Sicilinden yatırım beyannamesi sağlamanız gerekir; ve hisse alımı için Ulusal Menkul Kıymetler Piyasası Komisyonu’na kayıtlı finansal aracı kuruluştan bir sertifika gerekir.

İspanyol kamu borcuna yatırım yoluyla: Burada, İspanya Merkez Bankası’ndan veya yatırımı yöneten finans kuruluşundan sertifika almanız ve ibraz etmeniz gerekmektedir. Başvuranın bu satın alma işleminin sahibi olduğunu açıkça belirtmelisiniz.

Banka mevduatlarına yatırım yoluyla: Operasyonu üstlenen finans kuruluşu tarafından verilen sertifikayı sağlayın. Belgenin, başvuru sahibinin tek mevduat sahibi olduğunu belirtmesi önemlidir.

İspanya dışındaysam yatırımı yaptığımı kanıtlayabilir miyim?

Elbette! İspanya dışındaysanız bile yatırımınızın mülkiyeti kanıtlanabilir. Sadece doğru belgelere sahip olmanız gerekir.

Ayrıca, gayrimenkule yatırım yaptıysanız asgari yatırım miktarı ipoteksiz olmalıdır, bu da gerekli yatırım miktarı için herhangi bir kredi kullanmadığınız anlamına gelir.

İspanya dışında olduğunuz için bu belgelerin ülkenizdeki İspanya konsolosluğuna ibraz edilmesi gerekmektedir.

Eğer halihazırda turist vizesi ya da başka tür bir oturum izni ile İspanya’daysanız, doğrudan UGE’ye başvurabilirsiniz.

Adım adım yasal süreç

Bir önceki bölümde de belirttiğimiz gibi ilk adım her zaman yatırım yapmak olacaktır.

Mülkü satın aldıktan veya yatırımınızı yaptıktan sonra, bu yatırımı onaylatmak gerekir.

Daha önce belirttiğimiz gibi, yatırım belgeleri kendi ülkenizden veya doğrudan İspanya’dan gönderilebilir. Yaklaşık 20 gün içinde yetkili yatırımcı olarak onay alıp almadığınıza dair karar çıkar.

Karar olumlu olabilir veya reddedilebilir. Olumlu olması durumunda bir ay içerisinde yatırımcı ikamet izni başvurunuza başlamanız gerekmektedir.

Yatırımcı olarak oturum iznine nasıl başvurabilirim?

Başvuru için iki seçeneğiniz var.

İlk seçenek, kendi ülkenizden başvurmak:

Ülkenizdeki İspanyol konsolosluğuna veya büyükelçiliğine başvurun.

Başvurunuz onaylanırsa, İspanya’da yaşamanız ve çalışmanız için size 1 yıllık (ancak bir arras sözleşmesi yoluyla mülk edinme durumunda 6 aylık) vize verilecektir.

Bu ilk vize ile İspanya’ya seyahat edebilirsiniz

İspanya’da, ilk yıldan sonra oturum izni başvurusunda bulunmanız (1 yıllık vizenizi oturum iznine dönüştürebilirsiniz) ve parmak izlerinizi bir polis karakoluna kaydettirmeniz gerekir. Bu kart, size ülkede 3 yıllık oturum izni verecek olan TIE (Yabancı Kimlik Kartı) olarak adlandırılır.

İkinci seçenek, izni doğrudan İspanya’dan talep etmek:

Öncelikle İspanya’ya yasal olarak turist vizesi ya da başka tür bir vize ile giriş yapmış olmanız gerekir.

Bu durumda şahsen, online olarak ya da bir temsilci aracılığı ile Büyük Şirketler ve Stratejik Gruplar Birimi olan UGE’ye başvurulur.  

Başvurunuz onaylanırsa, TIE veya ikamet kartınızı talep etmelisiniz. Bir karakolda parmak izinizi aldıktan sonra size ülkede 3 yıllık oturum izni kartı olan TIE verilecektir.

İlk 3 yıllık kartın yenilenmesi, size ek 5 yıl için başka bir yatırımcı vizesi verir. Ve İspanya’da art arda toplam 5 yıl yaşadıktan sonra artık daimi ikamet için başvurabilirsiniz. Daimi ikamet ve diğer tüm oturum izni türleri ile ilgili bilgiyi Oturum İzni Türleri yazımızda bulabilirsiniz.

Altın vize ile İspanya’da ne kadar kalabilirim?

İspanya konsolosluğuna başvurduktan sonra altın vize ile İspanya’ya giriş yaptıysanız 1 yıllık vizeniz olur.

Doğrudan İspanya’dan başvurduysanız, 3 yıl süreyle oturum kartı sahibi olursunuz ve bu izni 5 yıl daha yenileyebilirsiniz.

Ancak, bu tadilatı gerçekleştirmek için, yatırım varlığının (gayrımenkulun) hala size ait olduğunu kanıtlamanız önemlidir. Ayrıca her yıl en az bir kez İspanya’yı ziyaret etmiş olmalısınız.

Yani gördüğünüz gibi konutunuzu yenilemek ve bakımını yapmak oldukça kolay.

Sonunda İspanyol vatandaşlığına başvurabileceksiniz. İspanya’da 10 yıl yasal olarak ikamet ettikten ve yukarıda belirtilen varlığa sahip olduktan sonra, zaten vatandaşlık almaya hak kazanırsınız.

Brexit’ten sonra İspanya’da altın vize

Brexit’ten sonra, İspanya’da ikamet etmenin kolay bir yolunu isteyen tüm Birleşik Krallık vatandaşları, ülkedeki durumlarını düzene sokabilmek için yeni seçenekleri değerlendirmeye başladı.

Bu anlamda altın vize, çalışma amacı olmayan (no-lucrativo) vize ile birlikte tercih edilen seçeneklerden biri haline geliyor.

Tabii ki bunun nedenini anlamak zor değil.

Brexit’ten önce İspanya’ya taşınan tüm İngilizler bunu AB rejimi altında yaptı ve bu çok basit ve kolay bir göçmenlik prosedürü anlamına geliyordu. AB kayıt sertifikası 48 saatten daha kısa sürede alınır, aynı zamanda şartları da çok basittir.

Bu nedenle, benzer koşullar sunan bir alternatif bulmak birçok İngiltere vatandaşı için önemli bir ihtiyaç.

Yatırımcılar için oturum izni, bu kişi ve aileler için en iyi yol gibi görünüyor.

Zira Golden Visa ile İspanya’da çalışabilir ya da dilerseniz yılda sadece bir kez uğrayabilirsiniz. Başvuru için İspanya dışına çıkmanız gerekmez. Üstelik de altın vizenin temel koşulu olan İspanya’da mülk sahibi olma şartı zaten İngiltere vatandaşları arasında yaygın bir durumdur ve Brexit’ten etkilenen bir çok kişi bu şartı halihazırda karşılamaktadır.

Golden Visa’nın İspanya’daki vergisel etkileri

Bu çok önemli bir soru, isteseniz de istemeseniz de İspanya’da ikametinizi aldıktan sonra vergi ödemeye başlamanız gerekecek.

Ama soru şu ki, hangi vergiler ve hangi miktarlarda?

Cevap basit değildir ve özel durumunuza bağlıdır. Bu yazıda en yaygın durumu kullanacağız. İspanya’da altın vize ile ödemeniz gereken tüm vergileri içeren ayrıntılı rehbere buradan erişebilirsiniz.

Bu izni yenilemek için İspanya’da yılda 6 aydan fazla kalmanız gerekmediğinden altın vize sahiplerinin ülkeyi yılda yalnızca bir veya iki kez ziyaret etmesi yaygındır. Bu nedenle, bu yabancılar vergisel açıdan “yerleşik/mukim olmayan” (no-residente) mükellefler haline gelirler.

Burada önemli olan konu, mülkü İspanya’da olmadıkları süre boyunca kiralayıp kiralamadıklarıdır.

Bunu yaparlarsa, o konuttan elde edilen kira geliri  üzerinden “mukim olmayanlar için gelir vergisi ödemeleri gerekir. AB vatandaşı olmadıkları için geçerli vergi oranı %24’tür ve üç ayda bir beyan edilmelidir.

Eğer kiraya vermezlerse ve orada kimse yaşamıyorsa, o zaman aynı %24’ü mülkün kadastral değeri ile çarpılarak ve sonra tekrar %2 veya %1,1 ile çarpılarak yıllık olarak ödemeleri gerekir.

Son olarak, İspanya’daki varlıklarınızın toplam değeri 700.000€’dan fazlaysa (bu eyalete göre değişiklik gösterse de), %0,2 ile %2,5 arasında değişen servet vergisi de ödemeniz gerekir.

GÜZEL BİR HABER: Endülüs Eyalet Hükümeti 2023 yılı itibariyle Servet vergisini tamamen kaldırdı.

2022 yıl sonunda alınan bir kararla, Endülüs Eyalet Hükümeti, mukim olsun olmasın, bu yıldan itibaren kendi sınırları dahilindeki hiçbir varlık sahibinden servet vergisi almayacağını duyurdu.

Bu da hem düşük gayrımenkul fiyatları ve kazanç fırsatları hem de havası ve yaşam tarzı ile halihazırda yabancı yatırımcıların gözdesi olan güney sahillerini daha da cazip hale getirdi.

Eğer siz de yakın zamanda İspanya’da bir yatırım yapmayı düşünüyorsanız, Spain Experts ekibi olarak size kendi bölgemiz olan Endülüs’ün sunabileceği fırsatlar hakkında bilgi vermeyi çok isteriz.

Şu an için İspanya genelinde bu vergiyi sadece Endülüs ve Madrid kaldırmış bulunuyor.

Gördüğünüz gibi yatırımcı vizesi sahibi olmak birçok vergi avantajı sunuyor. Ancak her yerde olduğu gibi bu karmaşık sistemden tam olarak yararlanabilmek ve muhtemel kayıp ve cezalardan kaçınabilmek için mutlaka bir uzman yardımı almalısınız.

Golden Visa: Portekiz mi? İspanya mı?

Portekiz, İspanya’ya komşu bir ülke olduğundan, altın vize için her iki seçeneği de değerlendirmek mantıklı olabilir. Portekiz kesinlikle biraz daha ucuz bir alternatif ve vatandaşlık için daha hızlı bir süreç sunuyor.

Ancak 2023’ün sonunda Portekiz’de altın vizeyi ortadan kaldıran yasa tam olarak yürürlüğe girecek ve bu izni kesin olarak kullanımdan kaldıracak.

Şubat 2023’te Portekiz hükümeti, bu değişikliğin ülkedeki yerel halkın yaşadığı konut sorununu iyileştirmek için uygulanacağını duyurdu.

Bu nedenle İspanya, benzer iklim koşullarına ve daha yüksek yaşam standartlarına sahip bir ülke olarak birçokları için doğru seçim olmaya devam edecektir.

İspanya’da yatırımcı iznini hemen alın

İspanya sizi bekliyor!

Yatırımcı vizesi, ailenizle birlikte İspanya’da yeni bir yaşamaya başlamanın en iyi yolu olabilir.

Spain Experts olarak, bu süreci keyifli ve kolay hale getirmek için hizmetinizdeyiz.  Yapacağınız yatırımı seçmek, alım satım işlemleri, vize başvurusu, vergi ve diğer muhasebe takipleri, gayrımenkulünüzün kiralanması da dahil olmak üzere tüm adımlarda dilerseniz rehberiniz ve yol arkadaşınız olabilir, dilerseniz sizi yormadan sizin adınıza süreci yönetebiliriz.

Create a website or blog at WordPress.com

%d blogcu bunu beğendi: